DevOps

Kraków

Jesteś ogarniętym MID-em/ Seniorem DevOpsem? Zarządzanie i utrzymanie klastrów Kubernetes, wdrażanie rozwiązań z zakresu infrastruktury jako kod (IaC) oraz konfiguracja i administracja usługami chmurowymi (głównie AWS) brzmi jak Twoja bajka? Witaj w naszej! 😉 Jeśli do tego znasz język angielski i polski na poziomie min. B2 - śmiało scrolluj dalej.

Jeśli nie posiadasz powyższych skilli, prosimy nie przesyłaj CV z myślą "a nuż się uda" - bo się nie uda...

Nasze atuty

  • Niebanalna agencja e-commerce z polsko-niemieckim flow, działająca na rynku już od ponad dwóch dekad
  • Obecnie mamy nieco ponad setę piratów na pokładzie (a załoga stale się powiększa)
  • W większości pracujemy w Polsce (Kraków, Rybnik), mamy też rzut beretem na Oktoberfest (Monachium, Hamburg). Pracujemy w języku angielskim, niemieckim, polskim. Mamy również paru Ślązaków na łajbie, z którymi można sobie pogodoć!
  • Robimy tylko fajne projekty, nie bierzemy crapu po kimś…
  • Każda osoba w firmie (łącznie z zarządem!) ma techniczny background i ogarnia internety
  • W creativestyle mamy 50% wolności i 50% odpowiedzialności
  • Nie chodzimy na skróty i nie lubimy bylejakości. To podejście zapewnia nam pozycję lidera w naszej dziedzinie i przyniosło nam niejedną nagrodę (np. Shop Usability Award)
  • U nas można popełniać błędy i się na nich uczyć, a nawet się do nich przyznać i poprosić o wsparcie
  • Naszym klientem są zawsze sprzedawcy - nie pracujemy dla innych agencji jako podwykonawca
  • Nasi klienci pochodzą w większości z rynku DACH, zazwyczaj komunikujemy się z nimi bezpośrednio (trudniejsze tematy przekazujemy do PM/PO z niemieckiego biura)
  • Niezawodność, Empatia oraz Ciekawość to nasze firmowe drogowskazy
  • W tym wymiatamy
  • Za co Cyber Sailors cenią creativestyle?

Oferujemy

  • Międzynarodowe klimaty - pracujemy w międzynarodowych zespołach i często komunikujemy się po angielsku
  • Elastyczny czas pracy z oknem komunikacyjnym 10.00 – 15.00
  • Home office. Świat się nie zawali, gdy popracujesz z domu
  • Indywidualny budżet szkoleniowy (3 000 PLN/rok siana do rozhulania) i kursy językowe. Twój rozwój = nasz rozwój
  • MacBook Pro, wszystkie niezbędne peryferia i wielki monitor
  • Medicover + Multisport Plus (siłownia parę kroków od biur)
  • W biurach: dofinansowanie lunchu, konsole do gier oraz liga bilardowa/ ping-pongowa w godzinach pracy
  • Możliwość opublikowania dużej części pracy, jako open source
  • Bardzo liberalne podejście do tego co robimy i dużo zdrowego dystansu
  • Łatwy dojazd - możesz przyjechać rowerem (mamy prysznic w biurze), możesz też przybyć na koniu, szybkim tramwajem (50), pociągiem (Stacja Zabłocie). CEO przylatuje na miotle
  • Przerwa w pracy - możesz grać w bilard, na konsoli, iść na obiad, wyskoczyć na szybką przebieżkę nad Wisłę. Tylko wróć :) Nasze biuro i okolica oferują wiele możliwości
  • Powietrze wolne od stresu - cenimy pasję i samodzielność, a nie kontrolę i sztywne schematy; ufamy sobie i każdy z nas robi dokładnie to, co do niego należy
  • Firmowa wypożyczalnia sprzętu - potrzebujesz głośnik, rzutnik czy drona na swoje prywatne potrzeby? A może masz ochotę nagrać podcast w naszym mini-studio? Śmiało! ‘Firmowe’ nie znaczy ‘niedostępne’
  • Ludzie i atmosfera - tak, semantycznie to nie jest benefit, wiemy. Ale te 2 słowa ZAWSZE padają, gdy pojawia się pytanie "co najbardziej cenisz w CS?", więc uznaliśmy że warto wspomnieć
  • Wynagrodzenie jest związane z doświadczeniem oraz jakością pracy/kodu. Dla B2B: Jeśli jesteś kumatym MID-em, rozmawiamy o przedziale 12 500 - 16 000 PLN netto + VAT, a gdy znasz się konkretnie na rzeczy - 17 500 - 21 000 netto + VAT. Dodatkowo zgarniasz 20 płatnych dni, wolnych od kodzenia. Wolisz UoP? Też się dogadamy!
  • Jeszcze więcej dobra

Twoje zadania

  • Praca z załogą nietuzinkowych i niezawodnych Cyber Sailors, gdzie Twoje pomysły i rozwiązania będą miały realny wpływ na rozwój produktów
  • Zarządzanie i utrzymanie klastrów Kubernetes
  • Wdrażanie rozwiązań z zakresu infrastruktury jako kod (IaC)
  • Konfiguracja i administracja usługami chmurowymi (głównie AWS)
  • Współpraca z ogarniętymi developerami, celem optymalizacji procesów CI/CD (GitLab, Jenkins)
  • Monitorowanie i optymalizacja wydajności systemów oraz reagowanie na incydenty, wykorzystując narzędzia takie jak Prometheus oraz Grafana
  • Tworzenie oraz utrzymywanie wewnętrznych narzędzi, wspierających pracę załogi
  • Mile widziana znajomość szerokiej gamy technologii i języków programowania np. Bash, Python, PHP, Rust

Przeczytaj pytania poniżej. Im więcej znasz odpowiedzi, tym lepszą pensję możesz dostać. Czy potrafisz odpowiedzieć na poniższe pytania po angielsku?

  • Czym różni się Docker od Kubernetes?
  • Czym jest Infrastruktura jako kod (IaC)?
  • Dark mode czy light mode?
  • Czym jest gitops?
  • Jakie są zalety i wady Ansible?
  • Jak dostać się do wewnętrznego portu aplikacji hostowanej w klastrze Kubernetes?
  • Jaka jest różnica pomiędzy CI z CD?
  • Czym różni się ClusterIP od LoadBalancer w Kubernetes?
  • Lepiej spędzić 30 minut i zrobić coś ręcznie, czy 2 dni i zautomatyzować?
  • Jaka dystrybucja Linuxa jest Twoją ulubioną i dlaczego?
  • Jak sprawdzić IP kontenera?
  • Jakie języki programowania lub skryptowe stosujesz do automatyzacji i dlaczego?
  • Co jest trudniejsze, składanie mebli z Ikei bez instrukcji, czy budowanie infrastruktury na Dockerze?
  • ZSH czy Bash, a może fish?
  • Jak dowiedzieć się, dlaczego proces zużywa 100% cpu?
  • Na serwerze skończyło się miejsce na dysku. Po wyczyszczeniu plików tymczasowych, dysk jest nadal zgłaszany pełny. Co dalej?
  • Do czego służy CRD?
  • Jak zrestartować aplikacje w klastrze Kubernetes?
  • MacOS czy Linux?
  • Jak ograniczyć zasoby dla Deploymentu?
  • Czym różni się StatefulSet od DaemonSet?

Co dalej

Rekrutacja u nas jest bezbolesna i sprawna, niczym gimnastyczka na igrzyskach olimpijskich. Co jeśli Twoja aplikacja przykuje naszą uwagę? Tylko 3 kroki dzielą Cię od wstąpienia w nasze szeregi:

  1. 1Dzwonimy do Ciebie, przedstawiamy się grzecznie i konkretnie rozmawiamy (poruszamy podstawowe dla nas kwestie, sprawdzamy znajomość angielskiego, odpowiadamy na Twoje kluczowe pytania).
  2. 2Spotkanie (face2face lub online) - omawiamy kwestie techniczne i sprawdzamy czy do siebie pasujemy. My pytamy i Ty pytasz.
  3. 3Moment na obustronne decyzje. Niezależnie od decyzji, możesz liczyć na naszą odpowiedź.

Jednocześnie informujemy, że do rozmów zaprosimy wybranych kandydatów.

Choose your
weapon

Zobacz wszystkie oferty

Sprawdź

Senior
Shopware
Frontend Developer

Kraków, Rybnik lub 100% zdalnieSprawdź

REGULAR
Shopware

Project
Manager

Rybnik, KrakówSprawdź

TESTER
MANUALNY
(REGULAR)

KrakówSprawdź

Sprawdź