PHP DEVELOPER (MID)

KRAKÓW lub RYBNIK

Jeżeli chcesz pracować w dojrzałej firmie posiadającej w swoim portfolio ciekawe międzynarodowe projekty, sięgać po nowe wyzwania, pracować z najnowszymi rozwiązaniami – dołącz do nas!

Nasz zespół nieustannie się rozwija i liczy już 60 specjalistów i specjalistek.
Nasze biura znajdują się w Krakowie, Rybniku i Monachium.

O NAS

  • Dostarczamy rozwiązania dla branży e-commerce
  • Istniejemy od 15 lat
  • Jest nas łącznie 60 osób
  • Pracujemy z biur w Krakowie, Rybniku i Monachium (w Polsce pracują Developerzy, w Monachium - Project Managerowie)
  • Tworzymy międzynarodowe, polsko-niemieckie zespoły projektowe (w których komunikujemy się po angielsku)
  • Pracujemy w oparciu o platformę Magento 2 (i choć nie wymagamy tej wiedzy na start, to środowisko z którym będziesz mieć styczność na co dzień)
  • Jesteśmy oficjalnym partnerem Magento i jedynym oficjalnym partnerem SensioLabs w Polsce
  • Pracujemy w oparciu o nowoczesny i dojrzały stack technologiczny (Vagrant, Docker, Jenkins CI, PHPUnit, Phing, Ansible, AWS, PHP 7.1+, MySQL, Elasticsearch, Redis, Varnish, Unison, VirtualBox, Xdebug, Blackfire)
  • Mamy własny produkt oparty o Magento 2 (MageSuite), który jest opublikowany jako OpenSource, aktywnie rozwijany i wdrażany u kolejnych klientów: https://github.com/magesuite/, https://magesuite.io/
  • Dajemy możliwość (ale nie obowiązek) podróżowania do zagranicznych klientów
  • Uczymy się nawzajem programowania, a nie wdrażania na szybko
  • Dajemy możliwość opublikowania sporej części swojej pracy jako Open Source
  • Korzystamy z komercyjnych narzędzi WebStorm, Slack, Blackfire.io, Jira, Confluence
  • Wewnętrzna satysfakcja jest dla nas bardzo ważna. Starannie dobieramy projekty, aby mieć satysfakcję z ich implementacji
  • Każda osoba w firmie, łącznie z zarządem, ma techniczny background i ogarnia Internety
  • Nasz zespół to między innymi: certyfikowani programiści Magento, certyfikowani programiści Zend, certyfikowani programiści Symfony oraz team manualnego QA, jesteśmy też prelegentami i mentorami różnorodnych wydarzeń branżowych
  • Deweloperzy nie muszą konfigurować serwerów - mamy wdrożoną kulturę DevOps oraz własnych DevOpsów
  • Hostujemy się na AWS
  • Nasze lokalizacje w PL: Kraków - Zabłocie; Rybnik - biurowiec K1, 3 Maja

Oferujemy

  • Międzynarodowe klimaty - pracujemy w międzynarodowych zespołach i na co dzień komunikujemy się po angielsku; tworzymy rozwiązania na rynek niemiecki i inne rynki międzynarodowe
  • Okno komunikacyjne - mamy elastyczny czas pracy; planujemy go sobie sami, ale zakładamy, że w godzinach 10-15 jesteśmy dostępni dla siebie do komunikacji
  • Home office - rodzina na 2gim końcu Polski? Zepsuta zmywarka? Występ dziecka? Chory pies? Świat się nie zawali jak popracujesz z domu
  • Budżet szkoleniowy - indywidualny i dla każdego, Twój rozwój = nasz rozwój
  • Konferencje - krajowe i międzynarodowe. Tu byliśmy: Smashing Conference, Awwwards, SymfonyLive, SymfonyCon, MagentoLive, Magento Imagine, Meet Magento, Targi e-Handlu, PHPCon
  • Szkolenia i certyfikaty - szkolimy się na potęgę. Nasi Deweloperzy mają wszystkie certyfikaty Magento i wiele innych, jest od kogo się uczyć
  • Kursy językowe - niemiecki i angielski; są grupowe, czyli startują, gdy zbierze się grupa
  • Medicover  - opieka medyczna dla Ciebie i Twojej rodziny
  • Multisport Plus - amerykańscy naukowcy odkryli… że ruch to zdrowie
  • Lunch za free - ludowa mądrość mówi, że jest tylko jedna droga do serca programisty
  • Bilard - lecimy w kulki w godzinach pracy. Tylko w Krakowie
  • Bowling - Rybnik woli większe formaty, dlatego ma swoją ligę bowlingową po godzinach
  • Konsole do gier -  nasza miłość. Jedni kochają szybkie samochody, inni… no cóż :)  zapewniamy solidne współzawodnictwo i wysoko zawieszoną poprzeczkę
  • Dress- code? - Jeśli nie pracujesz zdalnie, to warunek jest taki, że Twój ubiór nie powinien budzić zgorszenia. Tylko i aż tyle
  • Loftowe przestrzenie w Krakowie - mielimy kod w starym młynie na Zabłociu. Jest przestrzennie i komfortowo. Mamy strefę cichą i głośną.
  • W Rybniku nasze biuro to komfortowy open-space (biurowiec K1)
  • Łatwy dojazd - Możesz przyjechać rowerem i skorzystać z prysznica. Możesz też przybyć na koniu, szybkim tramwajem (50), pociągiem (Stacja Zabłocie), CEO przylatuje na miotle
  • Narzędzia - MacBook Pro (z dodatkowym monitorem ultrapanoramicznym, Magic Mouse, klawiaturą). Nie lubisz Apple? Możesz mieć Dell
  • Beer-talk - nasz ulubiony, ostatni piątek miesiąca; wspólnie i na luzie omawiamy ogólnofirmowe tematy - łącząc przyjemne z pożytecznym
  • Umilacze - niekończąca się kawa Lavazza, różnorakie herbaty, zimne napoje, owoce, musli, batoniki i co tylko potrzebujesz. Częstuj się.
  • UFO czyli przerwa w pracy - tak znamy takie zjawisko. Możesz grać w bilard, na konsoli, iść na obiad, wyskoczyć na szybką przebieżkę nad Wisłę. Tylko wróć :) Nasze biuro i okolica oferują wiele możliwości
  • Powietrze wolne od stresu - cenimy pasję i samodzielność, a nie kontrolę i sztywne schematy; ufamy sobie i każdy z nas robi dokładnie to, co do niego należy
  • Ludzie i atmosfera - tak, semantycznie to nie jest benefit, wiemy. Ale te 2 słowa zawsze padają gdy pojawia się pytanie ‘co najbardziej cenisz w CS?’, więc uznaliśmy że warto wspomnieć
  • Nie lubisz stresu w pracy? My też nie.
  • Lubisz dobry klimat? Witaj w domu.
  • Wynagrodzenie dla B2B: w przedziale 7 500 - 10 500 PLN netto + VAT, dodatkowo 20 dni płatnego "urlopu"
  • Wynagrodzenie dla umowy o pracę: w przedziale 4 800 - 6 700 PLN netto
  • Wynagrodzenie jest zależne od umiejętności programowania, znajomości języka PHP oraz stażu pracy przy projektach komercyjnych

Twoje zadania

  • Praca w projektach e-commerce w oparciu o Magento 2 i nasze autorskie rozwiązanie MageSuite
  • Programowanie nowych funkcjonalności, modułów, rozszerzeń, importów, integracji (a nie hackowanie istniejącego kodu)
  • Udział w rozwijaniu i wdrażaniu naszego własnego produktu, MageSuite: https://github.com/magesuite/ https://magesuite.io/
  • Współtworzenie architektury rozwiązań - chcemy osiągnąć produkt będący bazą naszych wdrożeń, aby nie odkrywać za każdym razem koła na nowo
  • Tworzenie testów zautomatyzowanych - jednostkowych, funkcjonalnych i integracyjnych (Test Driven Development). Mamy takie testy, mamy na nie budżet, trzeba je pisać
  • Współpraca z odpowiedzialnymi za warstwę prezentacji (Frontend), ogarniętymi (ES6, kompletny stack, automatyzacja, BEM) członkami zespołu
  • Programowanie rozszerzeń i integracji systemu Magento 2 e-commerce Platform z innymi systemami
  • Możliwość budowy elementów także z użyciem frameworka Symfony, NodeJS, mikroserwisów i innych
  • Samoorganizacja pracy
  • Rozwój swoich umiejętności (w tym szczególnie w obszarze Magento 2)

Kogo szukamy?

  • Programistów i Programistek z doświadczeniem w PHP

    Nasz PHP Developer powinien:
  • Mieć  min 2 lata komercyjnego doświadczenia
  • Znać od strony praktycznej zagadnienia: programowanie obiektowe, zasady SOLID, wzorce projektowe, clean code
  • Posiadać praktyczną umiejętność pisania testów jednostkowych i integracyjnych
  • Mieć doświadczenie w pracy z Git, SQL i MySQL
  • oraz z dojrzałymi frameworkami PHP t.j. Symfony i/lub Laravel (choć raczej nie będziesz z nimi pracować, to doświadczenie pozwoli Ci się lepiej u nas odnaleźć)
  • Sprawnie komunikować się w języku angielskim (min. B2 - angielski to nasz podstawowy język w pracy)
  • Nie wymagamy znajomości Magento, ale chęci i gotowości do pracy w tym środowisku już tak
  • Mile widziane będzie doświadczenie w branży e-commerce
  • Ważne są dla nas: umiejętna współpraca w zespole, wspieranie innych/dzielenie się wiedzą, nie tylko identyfikowanie ale i aktywne rozwiązywanie problemów oraz ciągłe poszukiwanie usprawnień
  • Cenimy podejście ‘quality over quantity’
  • Musisz być prawdziwym programistą. Sprawdź się odpowiadając na poniższe pytania:
    • Co to jest polimorfizm, jak można wykorzystać tę technikę w aplikacjach internetowych?
    • Jaka jest różnica pomiędzy testami jednostkowymi a integracyjnymi?
    • Co to jest feature branch i merge request (pull request)?
    • Co to znaczy zrobić rebase do mastera?
    • Czy Uncle Bob ma rację?
    • Na czym polega code review?
    • Co to jest Continuous Integration?
    • Iloma spacjami wcinasz kod?
    • Ile jest standardów PSR i czego one dotyczą?
    • Co to jest warstwa serwisów?
    • Co to jest observer?
    • Jak działa Redis? Jak można go wykorzystać w aplikacjach PHP?
    • Czy composer.lock się commituje?
    • Co to są fixtures?
    • Kiedy lepiej jest implementować interfejs zamiast rozszerzać klasę bazową?
    • Jak wygląda wyrażenie regularne sprawdzające poprawność adresu email?
    • Czy Magento 2 ma testy jednostkowe?
    • Co to są metody magiczne?
    • Co to jest SPL w PHP?
    • Na czym polega atak CSRF?
    • Czym się różni SOAP od REST i JSON?
    • Jeśli nie var_dump() to co?
    • Jak rozszerzyć klasę Hello z namespace Foo\Bar klasą Hello w namespace Foo\World?
    • Ile w scrum trwa sprint?
    • Na farmie są kury i koty. Razem mają 72 głowy i 200 nóg. Ile jest kur a ile kotów?
    • Kolor #AA00AA lepiej prezentuje się na tle #AA0000 czy #00AAAA?
    • Czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania po angielsku?

CO DALEJ?

Nasz proces rekrutacyjny to 2 etapy: rozmowa telefoniczna (odpowiadamy na Twoje kluczowe pytania, poruszamy podstawowe dla nas kwestie, sprawdzamy znajomość angielskiego) oraz osobiste spotkanie (omawiamy kwestie techniczne i to czy do siebie pasujemy. My pytamy i Ty pytasz).
Po nich następuje moment na obustronne decyzje.

creativestyle office