Magento 2 DEVELOPER

Jeżeli chcesz pracować w dojrzałej firmie posiadającej w swoim portfolio ciekawe międzynarodowe projekty, sięgać po nowe wyzwania, pracować z najnowszymi rozwiązaniami – dołącz do nas!

Nasz zespół nieustannie się rozwija i liczy już ponad 50 specjalistów i specjalistek.
Nasze biura znajdują się w Krakowie, Rybniku i Monachium.

Nasze Atuty

  • Jesteśmy oficjalnym partnerem Magento i jedynym oficjalnym partnerem SensioLabs w Polsce
  • Pracujemy w oparciu o nowoczesny i dojrzały stack technologiczny (Vagrant, Docker, Jenkins CI, PHPUnit, Phing, Ansible, AWS, PHP 7.1+, MySQL, Elasticsearch, Redis, Varnish, Unison, VirtualBox, Xdebug, Blackfire
  • Mamy własny produkt oparty o Magento 2 (MageSuite), który jest opublikowany jako OpenSource, aktywnie rozwijany i wdrażany u kolejnych klientów: https://github.com/magesuite/ https://magesuite.io/
  • Dajemy możliwość (ale nie obowiązek) podróżowania do zagranicznych klientów
  • Uczymy się nawzajem programowania, a nie wdrażania na szybko
  • Dajemy możliwość opublikowania sporej części swojej pracy jako Open Source
  • Korzystamy z komercyjnych narzędzi WebStorm, Slack, Blackfire.io, Jira, Confluence
  • Wewnętrzna satysfakcja jest dla nas bardzo ważna. Starannie dobieramy projekty, aby mieć satysfakcję z ich implementacji
  • Każda osoba w firmie, łącznie z zarządem, ma techniczny background i ogarnia Internety
  • Nasz zespół to między innymi: certyfikowani programiści Magento, certyfikowani programiści Zend, certyfikowani programiści Symfony oraz team manualnego QA, jesteśmy też prelegentami i mentorami różnorodnych wydarzeń branżowych
  • Developerzy nie muszą konfigurować serwerów — mamy wdrożoną kulturę DevOps oraz własnych DevOpsów
  • Hostujemy się na AWS

Oferujemy

  • Pracę w wielomiesięcznych, wieloosobowych projektach e-commerce
  • Stabilne, długoterminowe zatrudnienie
  • Komfortowe biuro w Krakowie lub Rybniku. Większość osób pracuje bezpośrednio z biura. Nasze krakowskie biuro podzielone jest na część głośną (open space) i cichą (prywatne pokoje) wszystko w loftowych klimatach (460m2) na Zabłociu. Biuro w Rybniku to niewielki open space 2x 40m2
  • Ruchomy czas pracy. Pracę planujemy sobie sami, ale zakładamy, że w godzinach 10-15 większość osób jest dostępna do komunikacji
  • Służbowego MacBook Pro (z dodatkowym monitorem ultrapanoramicznym, Magic Mouse, klawiaturą) i własne biurko. Nie lubisz Apple? Możesz mieć Dell
  • Benefity: prywatną opiekę medyczną w Medicover (dla Ciebie i Twojej rodziny), kartę Multisport Plus, indywidualny budżet szkoleniowy dla każdego, kursy językowe (gdy zbierze się grupa: Kraków — niemiecki i angielski, Rybnik — angielski
  • Nielimitowaną i niekończącą się kawę Lavazza, herbatę, zimne napoje, owoce i przekąski
  • Lunch za free i konsole do gier dla tych, którzy potrzebują chwili relaksu oraz ligę bilardową w godzinach pracy w Krakowie a w Rybniku ligę bowlingową po godzinach
  • Bardzo liberalne podejście do tego co robimy
  • Dostęp do szkoleń, certyfikacji i konferencji – im bardziej zwiększysz swoje umiejętności, tym lepiej dla nas
  • Pracę w międzynarodowym środowisku – tworzymy rozwiązania na rynek niemiecki, rynki międzynarodowe i czasami na polski
  • Czy jesteśmy młodym i dynamicznym zespołem? Oczywiście :) Ale to, co naprawdę jest ważne: ufamy sobie i każdy z nas robi dokładnie to, co do niego należy, a to nam pozwala na zachowanie luzu i sporego dystansu..do świata i siebie samych
  • Pracę przyjazną dla kobiet — zatrudniamy już wiele programistek, chętnie nawiążemy współpracę z kolejnymi :)
  • Wiemy, że komunikacja i sprawny przepływ informacji są ważne. Ale kto powiedział, że muszą być nudne?  Raz w miesiącu, w piątkowe popołudnie siadamy i omawiamy ogólnofirmowe tematy — na luzie i z firmowym piwkiem w dłoni
  • Wynagrodzenie dla B2B: w przedziale 7 500 - 9 500 PLN netto + VAT, dodatkowo 20 dni płatnego "urlopu"
    Wynagrodzenie dla umowy o pracę: w przedziale 4 800 - 6 000 PLN netto
  • Wynagrodzenie zależne jest od umiejętności programowania, znajomości języka PHP, doświadczenia w pracy z Magento 2 oraz stażu pracy przy projektach komercyjnych

Twoje zadania

  • Praca w projektach e-commerce polegająca na programowaniu nowych funkcjonalności, modułów, rozszerzeń, importów, integracji (a nie hackowaniu istniejącego kodu
  • Udział w rozwijaniu i wdrażaniu naszego własnego produktu, MageSuite: https://github.com/magesuite/ https://magesuite.io/
  • Współtworzenie architektury rozwiązań — chcemy osiągnąć produkt będący bazą naszych wdrożeń, aby nie odkrywać za każdym razem koła na nowo
  • Tworzenie testów zautomatyzowanych — jednostkowych, funkcjonalnych i integracyjnych (Test Driven Development). Mamy takie testy, mamy na nie budżet, trzeba je pisać
  • Współpraca z odpowiedzialnymi za warstwę prezentacji (Frontend), ogarniętymi (ES6, kompletny stack, automatyzacja, BEM) członkami zespołu
  • Programowanie rozszerzeń i integracji systemu Magento 2 e-commerce Platform z innymi systemami
  • Możliwość budowy elementów także z użyciem frameworka Symfony, NodeJS, mikroserwisów i innych
  • Samoorganizacja pracy
  • Rozwój swoich umiejętności

Kogo szukamy?

  • Programistów z doświadczeniem z Magento 2
  • Nasz Magento 2 Developer powinien:
  • mieć przynajmniej 2 lata doświadczenia z Magento 2 lub co najmniej 1 zdecydowanie wart uwagi sklep oparty o Magento 2 w portfolio
  • oraz sprawnie komunikować się w języku angielskim (min. B2 - B2 - angielski to nasz podstawowy język w pracy)
  • Ważne są dla nas: umiejętna współpraca w zespole, wspieranie innych/dzielenie się wiedzą, nie tylko identyfikowanie ale i rozwiązywanie problemów oraz ciągłe poszukiwanie usprawnień
  • Sprawdź się odpowiadając na poniższe pytania:

    Co to jest polimorfizm, jak można wykorzystać tę technikę w aplikacjach internetowych?

    Jaka jest różnica pomiędzy testami jednostkowymi a integracyjnymi?

    Co to jest feature branch i merge request (pull request)?

    Co to znaczy zrobić rebase do mastera?

    Czy Uncle Bob ma rację?

    Na czym polega code review?

    Co to jest Continuous Integration?

    Iloma spacjami wcinasz kod?

    Ile jest standardów PSR i czego one dotyczą?

    Co to jest warstwa serwisów?

    Co to jest observer?

    Jak działa Redis? Jak można go wykorzystać w aplikacjach PHP?

    Czy composer.lock się commituje?

    Co to są fixtures?

    Kiedy lepiej jest implementować interfejs zamiast rozszerzać klasę bazową?

    Jak wygląda wyrażenie regularne sprawdzające poprawność adresu email?

    Czy Magento 2 ma testy jednostkowe?

    Co to są metody magiczne?

    Co to jest SPL w PHP?

    Na czym polega atak CSRF?

    Czym się różni SOAP od REST i JSON?

    Jeśli nie var_dump() to co?

    Jak rozszerzyć klasę Hello z namespace Foo\Bar klasą Hello w namespace Foo\World?

    Ile w scrum trwa sprint?

    Na farmie są kury i koty. Razem mają 72 głowy i 200 nóg. Ile jest kur a ile kotów?

    Kolor #AA00AA lepiej prezentuje się na tle #AA0000 czy #00AAAA?

    Czy potrafisz odpowiedzieć na te pytania po angielsku?
  • Doświadczenie z Magento 2 jest kluczowe. Sprawdź się:

    W jaki sposób w Magento 2 można zmodyfikować zachowanie istniejącego kodu?

    Jakie pliki są wymagane do stworzenia modułu?

    Jak można przekazać dane do istniejącego szablonu phtml?

    Jakie rozróżniamy "scope" atrybutów/wartości konfiguracji w Magento 2?

    Jakie istnieją sposoby instalacji rozszerzenia w Magento 2 oraz jakie są ich wady i zalety?

    Do czego służy konfiguracja sequence w pliku module.xml?

    Jakie rodzaje skryptów migracji są dostępne w Magento 2 i czym się różnią?

    Jakie rodzaje testów automatycznych można utworzyć we własnym module?

    Czy w Magento 2 można utworzyć własną komendę dostępną poprzez CLI?

    W jaki sposób można sprawdzić jaki "scope" ma atrybut/wartość konfiguracji?

    Klient chce sprzedawać produkty w różnych walutach rozliczeniowych dla różnych krajów, w jaki sposób można to osiągnąć w Magento 2?

    Czy ceny produktów wprowadzane w panelu administracyjnym są cenami netto czy brutto?

    W jaki sposób można napisać testy automatyczne dla metod prywatnych w Magento 2?

    Jak można całkowicie wyłączyć moduł w Magento 2?

    Do czego można wykorzystać Redis w Magento 2?

co dalej?

Nasz proces rekrutacyjny to 2 etapy: rozmowa telefoniczna (odpowiadamy na Twoje kluczowe pytania, poruszamy podstawowe dla nas kwestie, sprawdzamy znajomość angielskiego) oraz osobiste spotkanie (omawiamy kwestie techniczne i to czy do siebie pasujemy. My pytamy i Ty pytasz).
Po nich następuje moment na obustronne decyzje.

creativestyle office